PIELĘGNACJA DŁONI I STÓP

 

ZABIEGI NA DŁONIE

Zadbane, czyli piękne dłonie to wizytówka kobiety. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możesz takie mieć i Ty.

 

Manicure klasyczny

Polega na usunięciu skórek za pomocą cążek, opiłowaniu, wypolerowaniu płytki paznokcia.
Następnie wykonaniu peelingu, pomalowaniu lakierem i wykończeniu kremem.

 

Manicure biologiczny

Polega na usunięciu skórek za pomocą specjalnych preparatów zmiękczających. Dalsza część
zabiegu jak przy manicure klasycznym.

 

Manicure hybrydowy

Lakierożel (utwardzany w lampie UV) wykorzystywany do malowania paznokci zapewnia im
perfekcyjny wygląd do 3 tygodni. Po tym czasie usuwamy go specjalnym płynem.

 

Manicure Striplac

Po uprzednim przygotowaniu płytki paznokciowej nakładamy lakier utwardzany w lamie LED. Jest to lakier o trwałości do 10 dni, który nie odpryskuje i nie wymaga użycia zmywacza. Usuwamy go smarując płytkę oliwką, chwilę czekamy, podważamy i usuwamy go jak naklejkę. Płytka po usunięciu lakieru jest zdrowa i nie uszkodzona.

 

Manicure gelcolor OPI

Delikatny, przepuszczający powietrze żel wykorzystywany podczas manicure przedłuża jego
trwałość do 2 tygodni.

 

SPA na dłonie

Zabiegi poprawiające wygląd skóry dłoni, z wykorzystaniem:

  • parafiny,
  • masek odżywczych
  • gipsowych
  • kwasów na przebarwienia i plamy słoneczne
  • masaż dłoni ciepłą świecą

Przedłużanie paznokci ­ tipsy, szablon (żel, akryl)
Przedłużanie paznokci jest alternatywą dla osób które marzą o pięknych i lśniących paznokciach.

Proponujemy dwie metody przedłużania:

  • metoda żelowa (polega na przedłużaniu paznokcia tipsem lub na szablonie. Na tak przygotowaną płytkę nakładamy żel i utwardzamy go w lampie UV).
  • metoda akrylowa (po przedłużeniu płytki paznokciowej tipsem lub szablonem, nakładamy akryl i odpowiednio go formujemy, nadając odpowiedni wygląd płytce paznokciowej).

 

ZABIEGI NA STOPY

Odpowiednio dobrane kosmetyki wyleczą niedoskonałości skóry i jej uszkodzenia spowodowane różnymi czynnikami. Peelingi skutecznie, ale delikatnie usuną martwy naskórek, pozostawiając skórę gładką i nawilżoną.

 

Pedicure klasyczny

Polega na obcięciu paznokci i opiłowaniu ich, wycięciu skórek cążkami oraz usunięciu
zrogowaciałego naskórka. Następnie wykonaniu peelingu, pomalowaniu płytki paznokcia lakierem i wykończeniu kremem.

 

Pedicure hybrydowy

Lakierożel (utwardzany w lampie UV) wykorzystywany do malowania paznokci zapewnia stopom nienaganny wygląd przez 3 tygodnie.

 

Pedicure leczniczy

Likwiduje problemy związane z odciskami, pękającymi piętami, nagniotkami, modzelami (przy pomocy frezarki lub omegi). W przypadku wysuszonej skóry i popękanych pięt możemy zaproponować zabieg parafinowy, bądź masaż stóp ciepłą świecą. Działają one intensywnie nawilżająco. Skóra staje się mniej napięta.

 

Klamry ORA (na wrastające paznokcie)

Jedną z najskuteczniejszych sposobów leczenia wrastających i wkręcających się paznokci jest założenie klamry korekcyjnej. Zadaniem klamry jest spłaszczenie płytki paznokciowej lub zmiana toru wzrostu paznokcia, zapobiegnięcie ponownemu wrastaniu oraz szybka likwidacja dolegliwości bólowych. Działanie klamry korekcyjnej polega na podnoszeniu płytki paznokciowej w kierunku przeciwnym do kierunku wrastania. Zabiegu tego nie można zrobić, gdy wrastaniu paznokcia towarzyszy silny stan zapalny z cechami zakażenia bakteryjnego. Dopiero po wizycie u lekarza i zastosowaniu odpowiednich maści antybiotykowych i ustąpieniu dolegliwości można podjąć dalsze próby w gabinecie. Klamry są wygodne, nie przeszkadzają w aktywności fizycznej. Leczenie trwa kilka tygodni, czasami dłużej. Zabieg jest bezbolesny, wymaga jednak przestrzegania zasad higieny i procedur sanitarnych. Klamry nie można założyć jeśli wrastaniu towarzyszy grzybica paznokci, kruchość, łamliwość, oddzielanie się płytki od łożyska na powierzchni większej niż 1/2 płytki. Przeciwwskazaniem są także paznokcie zgrubiałe, krogulcze, starcze. Narzędzia do pedicure używane w naszym salonie są dezynfekowane chemicznie i sterylizowane w autoklawie.